images 70

تبادل بک لینک:

به دست آوردن بک لینک یکی از فاکتورهای اصلی در زمینه سئوی خارجی سایت می باشد. پروسه کسب لینک برای سایت خودتان در صورتیکه توسط شما به عنوان مدیر سایت و یا سئوکار انجام شود به صورت لینکسازی یا link building شناخته می شود.

برخی از لینک ها به طور ذاتی دارای ارزش بیشتری می باشند. لینک دهی از سایت های معتبر، محبوب و قابل اعتماد را می توان مطلوب ترین بک لینک نامید. در حالیکه لینک دهی از سایت های اسپم و کم ارزش می تواند به بهینه سازی سایت شما آسیب های جدی و گاهأ جبران ناپذیری وارد کند.

وضوعی که در این مورد بسیار حائز اهمیت است، follow یا nofollow بودن لینک ها می باشد. لینک های follow ارزش و اعتبار سایت مبدأ و لینک دهنده را به سایت شما منتقل می کنند اما لینک های nofollow در این مورد کاملأ متفاوت عمل می کنند و توسط موتورهای جستجو نیز دنبال نمی شوند. با توجه به این موضوع، بک لینک های follow می توانند رتبه سایت شما را افزایش دهند.

آیا لینک های خروجی نیز برای سایت شما دارای اعتبار هستند؟

لینک دهی به سایت های دیگر نیز می تواند به بهبود سایت شما کم کند. به عبارت دیگر از دید موتورهای جستجو وجود لینک های خروجی به سایت های معتبر در محتوای سایت شما می تواند سبب افزایش کیفیت و اعتبار محتوای سایت از دید موتورهای جستجو گردد. آنچه که در این رابطه باید مدنظر قرار دهید استفاده از لینک های کاملأ مرتبط با محتوای سایت ، لینک دهی به صفحات معتبر از دید موتورهای جستجو و همچنین قرار دادن عنوان مناسب برای لینک های خروجی (anchor text) می باشد.

همانگونه که برای لینک های ورودی بیان شد، کیفیت لینک های خروجی نیز می تواند متغیر باشد و تمامی عوامل تأثیرگذار برای لینک های ورودی، در رابطه با لینک های خروجی نیز صدق می کند.

 بک لینک های با ارزش:

کسب بک لینک قوی و با ارزش پروسه بسیار زمانبری می باشد. این فرایند برای سایت های نوپا و علی الخصوص برای سایت هایی که بدنبال گسترش کلمات کلیدی و رنک خود با استفاده از بک لینک مفید هستند می تواند بسیار رقابتی و سخت باشد. یکی از روشهایی که عمومأ استفاده می شود و می توان گفت که نتیجه مناسبی را در بر دارد ، استفاده از بک لینکهای رقبا می باشد. برای اطلاع از لینک های با ارزش رقبای خود میتوانید از ابزارهای موجود برای این کار مانند ابزار Open Site Explorer استفاده نمایید.

download 47

SEOآموزش سئوبازاریابی اینترنتیبک لینکبهینه سازی سایتبهینه سازی وب سایت seoبهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجوخدمات سئوسئوسئوکار حرفه ایسئوکار حرفه ایسئوکار وب سایتکسب و کار آنلاینکلمه کلیدیمدیر سئووب سایتوبلاگ

بک لینکبهینه سازی وب سایتسئوسئوسایتسئوکارسئوکار حرفه ایسئوکارحرفه ای سیروتالینک خروجیلینک ورودیوب سایت

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!