الگوریتم پاندا:الگوریتم رتبه بندی پاندا ابتدا در سال ۲۰۱۱ میلادی مورد استفاده گوگل قرار گرفت این الگوریتم ۳ هدف اصلی را دنبال می نماید

  • مبارزه و جریمه سایت ها و صفحاتی که محتوا  را از وب سایت های دیگر کپی میکنند می باشد.
  • درصد محتوا (متن) در مقابل تبلیغات در یک صفحه خاص از سایت است.

الگوریتم پنگوئن: الگوریتم رتبه بندی پنگوئن ابتدا در سال ۲۰۱۲ میلادی مورد استفاده گوگل قرار گرفت. این الگوریتم بر روی دو موضوع مهم و اساسی متمرکز می باشد.

  • جلوگیری از نمایش اسپم در صفحه نتایج جستجوی گوگل است.
  • جلوگیری از رسیدن سایت هایی که به طور انبوه و غیر طبیعی لینک سازی کرده اند، به صدر نتایج جستجو.

 الگوریتم مرغ مگس خوار :

الگوریتم مرغ مگس خوار یکی از الگوریتم هایی بود که به کمک الگوریتم پاندا آمد تا تلاش کند محتوای مفید را براساس پرس و جو های کاربران تشخیص دهد نه براساس کلمات کلیدی بنابراین این الگوریتم بر موارد زیر متمرکز شد.

  •  کشف ارتباط معنایی میان واژه ها و تشخیص کیفیت و دقت محتوای سایت ها .
  •  جریمه رتبه سایت هایی را که فقط از کلمات کلیدی به تعداد زیاد استفاده کرده بودند و محتوای با کیفیتی نداشتند

بطور کلی الگوریتم های گوگل پاندا و گوگل پنگوئن تمرکز خود را بر روی روش های شناسایی اسپم گذاشته بودند، گوگل پاندا وظیفه شناسایی محتوای نامناسب و کپی شده از سایت های دیگر، روش های متقلبانه در داخل سایت مانند کلوکینگ و… را به عهده دارد و گوگل پنگوئن وظیفه شناسایی لینکهای اسپم و سایت های اقدام به خریداری لینک برای بهبود رنکینگ خود می کنند را عهده دار است. هر دو الگوریتم فوق در حال مبارزه با سئوی سیاه هستند و پاندا و پنگوئن نیز حیواناتی سیاه و سفید می باشند.

الگوریتم جدید گوگل -مرغ مگسخوار بر خلاف این دو الگوریتم یک افزونه ضد اسپم نیست بلکه افزونه ای برای تجزیه و تحلیل عباراتی است که کاربر برای جستجو وارد کرده. گوگل با این کار می تواند نتایج بهتری را به کاربران نمایش دهد و با استفاده از الگوریتم مرغ مگس خوار می تواند نتایج خود را بهبود بخشد. در واقع الگوریتم جدید گوگل تاثیری در نتایج رتبه بندی به طور مستقیم ندارد و صرفا عباراتی را که کاربر جستجو کرده بررسی می کند و بر اساس خواسته های کاربر سعی میکند بهترین نتیجه را نمایش دهد.

سئوکار حرفه ای:مهندس مهدی مژدهی

SEOآموزش سئوبازاریابی اینترنتیبروزرسانی هابک لینکبهینه سازی سایتبهینه سازی وب سایت seoبهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجوسئوسئوکار حرفه ایکلمه کلیدیوب سایت

بهینه سازی وب سایتسئوسئوسایتسئوکار

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!