images 11

سئوکار

به کسی که با هوش و خلاقیت خود و دانستن اصول و مقررات موتورهای جستجو و روش های کسب رتبه بهتر سعی می کند که در گوگل بهترین رتبه را بدست آورد سئوکار حرفه ای می گویند. او با استفاده از مطالعه، خود را با گوگل بروز نگه میدارد و همیشه از رایج ترین کلمات و عبارت آگاهی دارد.

کارشناس سئو و ابزارهای آنالیز سایت:

یکی از مهمترین وظایف کارشناس سئو، استفاده از ابزارهای آنالیزسایت  برای بررسی نتایج به دست آمده از سئو است، در این بخش به معرفی این ابزارها می‌پردازیم:
1-    گوگل آنالیتیکس : مهارت در کار با نرم‌افزار گوگل آنالیتیکس برای یک کارشناس سئو از نان شب هم واجب‌تر است. این نرم‌افزار اطلاعات دقیقی در رابطه با کاربران سایت مثل جنس، محل زندگی و … و همچنین آمار ترافیک سایت، مدت زمان ماندگاری کاربران، نرخ تبدیل کاربر به مشتری و … را در اختیار شما قرار می‌دهید. با استفاده از این نرم‌افزار می‌توانید دریچه‌های ورود کاربران به سایت را بررسی و تحلیل کنید و هم‌چنین بررسی کنید که بعد از ورود به سایت، از کدام صفحات دیدن می‌کنند.
2-     Google page speed insights : با استفاده از این نرم‌افزار می‌توانید سرعت بارگذاری سایت را بسنجید و متوجه نقطه ضعف‌ها بشوید؛ همچنین می‌توانید با استفاده از راهکارهای ارائه شده از طرف نرم‌افزار، نقطه ضعف‌ها را رفع کنید.
3-    Woorank : سایت وورنک مربوط به آنالیز سایت است. شما می‌توانید با وارد کردن لینک سایت خودتان در نوار صفحه، یک آنالیز کامل از سایتتان دریافت کنید، چیزی شبیه به چکاب سلامتی سالیانه! در این صورت بخش‌های مختلف سایت شما بررسی می‌شود و قسمت‌هایی که از وضعیت خوبی برخوردار هستند با رنگ سبز، و بخش‌هایی که نیاز به بهبود دارند با رنگ نارنجی و قسمت‌هایی از سایت که اصلا روی آنها کار نشده با رنگ قرمز نشان داده می‌شود همچنین شما می‌توانید با کلیک روی بخش‌های مختلف راه‌کارهای لازم برای برطرف کردن نقطه ضعف‌ها را دریافت کنید.
4-    Google Webmaster Tools یکی از مهم‌ترین ابزارهای گوگل است که هر سئوکار حرفه‌ای از آن استفاده می‌کند. این ابزار، اطلاعاتی در رابطه با لینک‌های داده شده به سایت شما، ریسپانسیو بودن سایت، لینک‌های داخلی، جریمه‌های گوگل، تجزیه و تحلیل جستجوها در اختیار شما قرار می‌دهد.
5-     Spyfu : یک سئوکار حرفه‌ای، همانطور که یک چشمش به سئو کردن سایت خودش است؛ نیم نگاهی هم به سایت‌های رقیب دارد؛ سایت spyfu در آنالیز سایت‌های رقیب به شما کمک می‌کند؛ کافی است لینک سایت رقیب را وارد کنید و به اطلاعاتی از جمله کلمات کلیدی طبیعی، تبلیغات گوگل، استراتژی لینک سازی و … دست پیدا کنید.
6-    افزونه Alexa : رتبه الکسا برای سایت‌ها بسیار بااهمیت است؛ چرا که اغلب مردم، رتبه الکسای سایت را به عنوان معیاری برای مراجعه به یک سایت در نظر می‌گیرند؛ همچنین رتبه شما در الکسا، به طور مستقیم روی قیمت دریافتی شما برای تبلیغات سایت تاثیرگذار است؛ بنابراین می‌توانید با اضافه کردن افزونه الکسا به مروگرتان، در هر لحظه از رنک سایت مطلع باشید.

سئوکار

سئوکار حرفه ایSEOبهینه سازی سایتبهینه سازی وب سایت seoبهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجوخدمات سئوسئوسئوکار حرفه ایوب سایتوبلاگوظایف سئوکار

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!