وب سایت اینترنتی از نظر نسل ، به چه دسته هایی تقسیم می شوند ؟

وب سایت اینترنتی از نظر نسل ، به چه دسته هایی تقسیم می شوند ؟

سایت های اینترنتی تا کنون در ۳ نسل ، طبقه بندی شده اند. اولین نسل از وب سایت های اینترنتی ، سایت های وب یا وب ۱ هستند.

این وب سایت ها معمولا یکطرفه هتند و صرفا اطلاعات سایت توسط تعداد محدودی مدیر ، تامین شده و توسط بازدیدکنندگام مشاهده می شوند.

پس از این نسل از وب سایت های اینترنتی ، وب ۲ ، بروز و ظهور کرد.

وب ۲ یا وب مشارکتی ، در واقع نسلی از وب محسوب می شود که اطلاع رسانی را از یک روند یکطرفه به یک حرکت مشارکتی تبدیل نمود. این بدان معناست که محتوای سایت توسط کلیه کاربران و بازدیدکنندگان تامین شده و خود کاربران سایت نیز سهم موثری در تولید و ساماندهی محتوای سایت خواهد داشت.

وب ۲ از نظر فنی نیز با آژاکس یا رفرش لس شدن وب سایت ها شناخته می شود به شکلی که بدون نیاز به بارگذاری صفحات جدید ، صرفا بخشهایی از صفحه که تغیر کرده اند بارگذاری خواهند شد.

این به معنی افزایش بالای سرعت بارگذاری و لود صفحات یک وب سایت اینترنتی می باشد.

وب ۳ یا وب معنایی ، به وب سایت های هوشمندی گفته می شود که محتوا و مخاطبین خود را شناخته و بر اساس هوش مصنوعی و مکانیزم های داده کاوی بکار رفته در نرم افزار ، تصمیم گیری کرده و محتوای خود را متناسب با سلیقه و نیاز مخاطب نمایش می دهد.

بازدیدها: ۷۷۸

وب سایت

seoseo servicesseo videowebsite designطراحی وب سایتآموزش افزایش سئو سایتبهینه سازی صفحات وبحرفه ایداینامیکسئو سایتسئو سایت بیتوتهسئو سایت چیست؟سئو و بهینه سازی وب سایتطراحی سایت ارزانطراحی سایت با جوملاطراحی سایت رایگانگوگل پلاسوب سایت اینترنتی از نظر نسل ، به چه دسته هایی تقسیم می شوند ؟

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.