مفهوم سئو و مشاور سئو

اگر یه تازگی وارد دنیای اینترنت شده باشید حتما برایتان این سئوال پیش آمده است که سئو چیست؟ مشاور سئو کیست و چه کمکی میتواند به کسب و کار شما کند و سئوال هایی از این قبیل.

شاید بتوان گفت که تقریبا همه افرادی که با وب آشنایی هر چند کمی دارند، حداقل برای یک بار هم که شده واژه SEO را شنیده اند. اما سئو چیست؟ معنای لغوی SEO که مخفف Search Engine Optimization است، بهینه سازی موتور جستجو می باشد.

سئو چیست؟

SEO یعنی تولید کردن صفحات وبی که برای موتورهای جستجو جالب و فریبنده هستند. برای اینکه بدانیم لزوم سئو چیست باید بگویم، بهینه سازی صفحات وب به این معنی است که شما در نتایج یک موتور جستجوی بزرگ بیشترین امتیاز را داشته باشید و و در صفحات اولیه گوگل نمایش داده شوید. اهمیت این موضوع از آنجا ناشی می شود که اکثر مردم از موتورهای جستجو برای رسیدن به مطلب یا محصول مورد نظر خود استفاده می کنند.

به عنوان مثال در گوگل و یاهو، اکثر مردم فقط به صفحه اول نتایج جستجو نگاه می کنند. بنابراین برای داشتن ترافیک بالا از طرف موتورهای جستجو، این مسأله الزامی است که سایت شما در صفحه اول نتایج جستجو قرار گیرد.

– چرا SEO مهم است؟

چرا بهینه سازی برای موتورهای جستجو مفید می باشد. موارد ذیل برخی از دلایل این موضوع می باشند: برتر بودن در نتایج جستجو مشتری های زیادی را به دیدار از وب سایت شما دعوت می کند. ۸۷ در صد تمام بینندگان شما از یک صفحه یک وضعیت دارند. ۹۱در صد از کاربران اینترنت از موتورهای جستجو استفاده می کنند.

– چه کسانی به SEO احتیاج دارند؟

هر وب سایتی که به سوی تجارت و بازرگانی حرکت می کند، باید صفحات وب خود را برای موتورهای جستجو بهینه سازی کند. هدف نهایی یک وب سایت جلب کاربران اینترنتی می باشد، و مطالعات نشان داده است که پهنه عظیمی از کابران اینترنتی وب سایت ها را در موتورهای جستجو پیدا کرده اند. اگر شرکت شما نظر به ساخت یک وب سایت جدید و یا به روز کردن وب سایت قدیمی خود را دارد باید توجه داشته باشید که برای پیشرفت باید SEO را در الویت قراردهید. به خاطر داشته باشید که SEO شما را به مسابقه بزرگ می برد و شما را در بازار معرفی میکند

سئو وب سایت
سئو وب سایت

یک مشاور سئو چگونه به کمک شما میاید؟

واقعیت قضیه این است که هیچکس بهتر از خودتان نمیداند هدفتان از داشتن سایت چیست و به دنبال چه مشتری و مخاطب خاصی هستید. یک مشاورسئو فقط میتواند با شنیدن نظرات و اهداف شما، به رشد سریعتر کسب و کارتان کمک کند.

در واقع مشاور سئو، به لحاظ فنی، سایت شما را برای گوگل مناسب و شرایط تعیین شده از سوی گوگل را اعمال میکند. به لحاظ سرعت، کدهای تمیز و حرفه ای و رسپانسیو بودن ( مناسب برای موبایل) آنرا بهینه میکند. محتوای شما را بررسی و نکات لازم را بر مبنای عبارات کلیدی و نحوه درست نوشتن محتوا به شما یادآوری میکند. فایل های روبوتس و سایت مپ شما را ساخته یا بهینه میکند و با آنالیز رفتارکاربران در سایت، آنها را به سمت دلخواه شما هدایت میکند.

سئو کردن سایت یعنی چه؟

اصطلاحا سئو کردن سایت، باعث میشود بازدیدکنندگان طبیعی و از طریق گوگل جذب سایت شما شوند و به مرور هزینه های تبلیغاتی شما کاهش یابد. ضمن آنکه حضور در صفحات اولیه گوگل، یک نوع اعتبار و اعتماد برای شما ایجاد میکند و کاربران را ترغیب به استفاده از خدمات یا خرید محصولات شما میکند.

چنانچه به کسب و کار خود به شکل حرفه ای نگاه میکنید، از ابتدا به حرفه ای بودن سایت خود و کمک گرفتن از یک مشاور سئو بیاندیشید.

سئوسئوکار حرفه ایسئوکار وب سایت

سئو

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!