در چند سال گذشته، VPS تبدیل به میزبانی راه حل انتخاب SMBs شده است. ارائه ی تمامی مزایای یک سرور کوچک اختصاصی اما کم هزینه، ویژگی های آن به مراتب بیشتر از میزبان های میزبان بزرگتر است و شرکت های کوچک و متوسط را به یک روش مقرون به صرفه برای گسترش قابلیت های خود می دهد. در این پست، ما به مزایای VPS نگاه می کنیم و چرا شما باید آن را در نظر بگیرید.

VPS چیست؟

VPS مخفف کلمات Virtual Private Server ، یک سرور مجازی خصوصی است که با استفاده از نرم افزار مجازی سازی ایجاد شده است. از یک روح در دستگاه، بر روی یک سرور فیزیکی ذخیره می شود اما از آن کاملا مستقل است. بر خلاف میزبانی وب، همچنین کاملا مستقل از هر VPS دیگر است که ممکن است در یک سرور فیزیکی قرار گیرد.

مزایای سرورهای اختصاصی:

عملکرد و قابل اعتماد بودن:

سرورهای اختصاصی پهنای باند و فضای دیسک نامحدودی را در اختیار شما قرار می دهند و همین امر شما را قادر می سازد کنترل کاملی بر روی اطلاعات و رسانه هایی که در دسترس افراد قرار می گیرد، به اشتراک گذاشته می شود و بر روی سایت ذخیره می گردد داشته باشید. از آنجایی که پردازنده، فضای دیسک و حافظه و سایر منابع سیستم با سایر افراد به اشتراک گذاشته نمی شود، چنین سروری سرعت پایینی نخواهد داشت و می تواند حجم بالایی از ترافیک را مدیریت نماید.

سرعت و در دسترس بودن:

اگر می خواهید بهترین تجربه را در اختیار بازدیدکنندگان خود قرار دهید سرورهای اختصاصی ایده آل ترین گزینه برای شما خواهد بود. این نوع سرور به بازدیدکنندگان شما اجازه می دهد با سرعت بالا به صفحات موجود در سایت دسترسی داشته باشند. این موضوع زمانی اهمیت پیدا می کند که شما در حال اجرای فروشگاه آنلاین و سایت تجارت الکترونیک  باشید یا سایتی را برای تراکنش های مالی راه اندازی نمایید.

 امنیت و کمک های فنی:

از آنجایی که شما تنها فردی هستید که می توانید به سرور اختصاصی دست پیدا کنید، می توانید از سطح بالای امنیت که در آن وجود دارد لذت ببرید. سرور اختصاصی ای پی ادرس منحصر به فردی را برای حریم خصوصی و امنیت بهتر در اختیارتان قرار می دهد و می تواند سطح بالایی از محافظت را در برابر بدافزارها و سایر موارد مهاجم ایجاد نماید. علاوه بر این، چنین سروری می تواند پشتیبانی فنی را در اختیارتان قرار دهد.  شما می توانید از کنترل پنل پیشرفته استفاده کنید. این کنترل پنل دسترسی به قابلیت ها را ساده تر می کند و باعث می شود  مدیریت سایت راحت تر شود.

معایب سرورهای اختصاصی:

هزینه و نگهداری:

یکی از معایب اصلی استفاده از سرورهای اختصاصی گران قیمت بودن آن نسبت به سایر گزینه های هاستینگ است. یک سرور اختصاصی به طور کامل در اختیار شما قرار می گیرد و همین امر هزینه های آن را بالا می برد. راه اندازی، نگهداری و تعمیر آن نیز چالش بزرگی برای صاحبان سایت هاست. بیشتر کسب وکارها از سرورهای مجازی یا اشتراکی برای سایت های خود استفاده می کنند.

الزامات فنی:

برای توسعه سرور اختصاصی و مدیریت سایتی که بر روی آن میزبانی می شود باید دانش و مهارت زیادی در مورد شبکه داشته باشید. برخی از مواردی که بهتر است با آن اشنایی داشته باشید در برگیرنده IP routing، مکانیسم سرور، رکوردهای MX و موارد دیگر است.  اگر دوست ندارید چنین مفاهیمی را بیاموزید بهتر است یک ادمین حرفه ای استخدام نمایید یا از شرکت ارائه دهنده هاست بخواهید آن را برایتان مدیریت کند.  سرور اختصاصی به ندرت دچار مشکل می شود اما اگر چنین اتفاقی روی دهد تعمیر آن کمی دشوار خواهد بود. اگر سایت شما ترافیک زیادی دارد یا باید تراکنش های مالی زیادی پردازش شود می توانید از این نوع سرور به خوبی استفاده کنید. اگر کسب وکارتان جدید است بهتر است کار خود را با هاست اشتراکی یا مجازی آغاز نمایید. اگر سوالی در این مورد داشتید با شرکت ما تماس بگیرید.امتیاز دهید

پشتیبانی وب سایتهاستوب سایت

سرور های اختصاصیمزایا و معایب

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!