لینک فالو follow

یکی از معیار های گوگل برای شناسایی سایت ها و مطالب قابل اعتماد میزان اعتمادی است که سایرین به آن ها دارند! زمانی که لینک مطالب سایت شما در سایت های دیگر قرار بگیرد گوگل تشخیص خواهد داد که سایت شما و مطالبی که در آن ارائه می دهید از نظر مردم قابل اعتماد و کاربردی است. پس گوگل، در نتایج خود شما را به عنوان یک سایت قابل اعتماد به سایرین معرفی خواهد کرد؛ به شکلی که نتایج مربوط به سایت شما در رده های بالای گوگل قرار خواهند گرفت. لینک فالو در واقع همان لینکی است که از مطالب شما در یک سایت دیگر قرار گرفته است. لینک های فالو از سایت های دیگر به مطلبی از سایت شما اشاره می کنند. هر چقدر اشاره های بیشتری به سایت شما وجود داشته باشد در دره بندی گوگل وضعیت بهتری خواهید داشت.لینک فالو در واقع همان چیزی است که برای بهبود وضعیت سئوی سایت خود به آن نیاز دارید. اما لینک هایی از نظر گوگل ارزشمند هستند که به صورت هایپرلینک در مطالب سایت های دیگر قرار بگیرند. به این لینک ها اصطلاحا لینک دو فالو هم گفته می شود. یعنی این لینک ها سبب می شوند افراد از سایر سایت ها برای دنبال کردن مطالب شما وارد سایت شما شوند.

لینک نوفالو nofollow

لینک نوفالو لینکی است که به سایت دیگری اشاره نمی کند. در واقع هنوز هم شما می توانید با کلیک بر روی این لینک به سایت دیگری بروید اما از نظر موتور جستجو این لینک به هیچ چیز اشاره نمی کند یا به عبارتدیگر ربات های موتورهای جستجو این لینک ها را دنبال نمی کنند. لینک های نوفالو به افزایش رتبه سایت کمک نمی کنند.این تگ که به تگ نوفالو معروف است برای کاهش و جلوگیری از اسپم ها تولید شد. موتور جستجو با این کار جلوی تاکتیک های اسپم زا را گرفت. در حال حاضر اکثر سایت ها به کامنت های خود تگ نوفالو را اضافه می کنند. با اینکه هنوز بعضی از افراد از این تاکتیک ها برای ایجاد لینک استفاده می کنند ولی تعداد آن ها نسبت به قبل کاهش چشم گیری داشته است. ضمن این که گوگل با آنالیز لینک های نوفالو سایت هایی که هم چنان قصد دریافت لینک های این چنینی را دارند مجازات می کند.

بک لینک dofollow را کجا پیاده سازی کنیم؟

قبل از اینکه توضیح دهیم چگونه می شود این بک لینک ها را تهیه کرد، بهتر است در مورد وب سایتی که قرار است بک لینک فالو مورد نظرتان را در آن قرار دهید، بحث کنیم.

به طور طبیعی، پلتفرم های زیادی برای این دسته از بک لینک ها وجود دارند که شما می توانید از آن ها برای رسیدن به اهداف بهینه سازی خارجی وب سایت خود برسید. اما نکته مهم این است که منبعی که قرار است لینک وب سایت شما در آن قرار بگیرد، باید یک منبع معتبر باشد تا شما به واسطه آن، به بهترین شکل ممکن، به اهدافی که می خواهید برسید.

در گذشته، گوگل برای هر وب سایتی، یک امتیاز با عنوان PageRank به صورت عمومی ارائه می کرد. اما اکنون که شما نمی توانید این عدد را مشاهده کنید، لازم است تا وب سایت مورد نظر را از جهات مختلف، علی الخصوص سئو صفحاتش، مورد تجزیه و تحلیلی قرار دهید.

در نهایت اگر به نتیجه رسیدید که وب سایت مورد نظر برای بک لینک دادن، یک منبع مناسب است، می توانید عملیات لینک سازی خود را شروع کنید.

چگونه لینک فالو برای وبسایت خود ایجاد کنیم؟

بهترین و آسان ترین راه ایجاد مطالب پرکاربرد و با کیفیت است. بالا بردن کیفیت محتوا سایت باعث خواهد شد شما به مرجع تبدیل شوید. سعی کنید مقالات خاص تر و پر مخاطب تر ایجاد کنید. زمانی که محتوای شما به محتوای مرجع تبدیل شد تعداد زیادی بک لینک و لینک فالو واقعی برای خود خواهید داشت. این کار کم هزینه نیست چون شما نیاز به بهترین نویسندگان دارید ولی مطمئن ترین و بهترین راه خواهد بود.

راه های فرعی زیادی نیز وجود دارد که مانند پست مهمان که ایده نسبتا خوبی است. شما به سایت های دیگر پیشنهاد می کنید که مطالب با کیفیت و با قیمت مناسبی برای آن ها پست کنید. در این صورت می توانید در این مطالب لینک فالو مرتبط به مطالب خود را قرار دهید. پست مهمان از راه های پر طرفدار و مناسبی است که هر دو طرف به نوعی از آن سود خواهند برد. از نظر گوگل هم مشکلی نخواهید داشت زیرا هم مطالب با کیفیت هستند هم لینک ها مرتبط به با این مطالب و دلیلی برای مخالفت گوگل وجود ندارد. نکته ایی که باید در این موارد رعایت شود انتخاب وبسایتی است که مرتبط با کسب و کار شما باشد اما رقیب جدی برای شما به شمار نیاید.

محل استفاده لینک فالو و لینک نو فالو :

از لینک فالو برای این موارد استفاده می کنیم:

– مطالب مرتبط

– محتوای مفید برای بازدید کنندگان

لینک های داخلی سایت خودتان

از لینک نو فالو برای موارد زیر استفاده می کنیم:

– مطالب نامرتبط

– لینک های وابسته به سایت

– لینک های اسپانسر

– لینک های تبلیغاتی

– کامنت ها

– لینک های فوتر سایت

با پیشرفت الگوریتم های گوگل و سئو ممکن است در آینده ایده های جدید برای لینک فالو و نوفالو وجود داشته باشد. اما پیشنهاد می شود از راه های عجیب و غریب برای دریافت بک لینک استفاده نکنید زیرا هزینه های زیاد و بی نتیجه ایی برای این کار انجام می شود. تا زمانی که سایت شما کیفیت لازم را نداشته باشد این راه های فرعی نتیجه بخش نخواهد بود.

سئوکارحرفه ای:مهندس مهدی مژدهی

بک لینکبهینه سازی سایتبهینه سازی وب سایت seoبهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجوسئوسئوکار حرفه ایسئوکار وب سایتوب سایتوبلاگ

بک لینکبهینه سازی محتوادوفالو و نوفالوسئوسئوسازیسئوکارسئوکار حرفه ای سیروتالینک های داخلی

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!