اولین قدم برای فراهم کردن امکان پرداخت آنلاین در سایت این است که اقدام یه ثبت درخواست برای ساخت درگاه پرداخت اینترنتی بکنیم. توی این پروسه که به صورت اداری صورت میگیرد شما میتونید اقدام به گرفتن درگاه پرداخت هر بانکی که قصد دارید از خدمات درگاه پرداخت اینترنتی که ارائه میدهد استفاده کنید. با گرفتن درگاه پرداخت اینترنتی میتونید امکان پرداخت آنلاین در سایت رو برای کاربران و مشتریان خودتون فراهم کنید. حالا این کاربران میتوانند در قبال انجام یک خدمت که بهشون ارائه میدهید هزینه‌ای واریز کنند یا اینکه محصولی که برای فروش قرار دادید امکان خرید آنلاین و بدون نیاز به طی پروسه سنتی برای پرداخت هزینه را خواهد داشت. یا حتی ممکن است از پرداخت آنلاین برای دونیت کردن و حمایت مالی هم استفاده کنید.در هر صورت برای هر هدفی که قصد داشته باشید از درگاه پرداخت آنلاین استفاده کنید لازمه این کار این است که از شرکت‌هایی که درگاه پرداخت اینترنتی ارائه میدهند استفاده کرده و با عضویت و ثبت درخواست از طریق فرم درخواست درگاه پرداخت اینترنتی اقدام به ساخت درگاه پرداخت اینترنتی بانکی در سایت خودتان بکنید.

مراحل راه اندازی سیستم پرداخت آنلاین در وردپرس چگونه است ؟

به طور کلی شما می توانید به صورت مستقیم به درگاه بانک ها متصل شوید و یا از شرکت های ارائه دهنده درگاه پرداخت آنلاین واسطه ای استفاده کنید ، دریافت درگاه مستقیم هرچند سخت است اما بسیار بهتر است ، در درگاه های مستقیم شما معمولا هیچ کارمزدی پرداخت نخواهید کرد ، در حالی که در درگاه واسط بانکی شما باید به ازای هر تراکنش درصد خاصی را به شرکت ارائه دهنده درگاه واسط خود پرداخت کنید ، ضمن اینکه اگر شما یک فروشگاه اینترنتی داشته باشید چندان جالب نمی باشد که از درگاه های غیر مستقیم استفاده کنید ، استفاده از از درگاه مستقیم می تواند باعث افزایش اعتماد مشتریان به فروشگاه شما بشود.

شرایط دریافت درگاه پرداخت آنلاین مستقیم :

  1. نماد اعتماد الکترونیک
  2. مدارک شناسایی مانند کارت ملی و شناسنامه
  3. کپی اجاره نامه یا سند محل فعالیت
  4. تکمیل فرم درخواست پرداخت آنلاین
  5. کپی آگهی تأسیس و آخرین تغییرات شرکت-روزنامه رسمی ( در صورت داشتن شرکت )
  6. کپی اساسنامه شرکت ( در صورت داشتن شرکت )
  7. ارائه آی پی هاست

قبل از هر درخواستی شما باید نماد اعتماد الکترونیک را بر روی سایت خود نصب نمایید ، البته این نماد می تواند باعث افزایش محبوبیت سایت شما و اعتماد مشتریان به فروشگاه شما شود

شرایط دریافت درگاه پرداخت آنلاین واسط :

معمولا تنها مدارک شناسایی

بهترین درگاه های پرداخت آنلاین مستقیم : تقریبا تمام بانک ها درگاه های بانکی مستقیم ارائه می کنند ، بر اساس تجربه ۷ ساله که داشتیم درگاه های پرداخت آنلاین بانک ملت و پارسیان و سامان بهترین درگاه های بانکی هستند ، بهتر است شما همزمان دو درگاه دریافت کنید تا در صورتی که یک درگاه موقت با مشکل مواجه شد از درگاه دیگری استفاده نمایید.

بهترین درگاه های پرداخت آنلاین غیر مستقیم ( واسط )  : از آنجایی که تجربه کار با درگاه های واسط را نداشته ایم ، نمی توانیم سایت خاصی را تبلیغ کنیم ، هرچند فروشگاه های بسیار زیادی با این شرکت ها بدون مشکل کار کرده اند ، پیشنهاد می کنیم قبل از استفاده هرکدام از این درگاه ها ، به سابقه ، شماره ثبت شرکت و بازخورد مشتریان دیگر توجه نمایید.

نحوه اتصال وردپرس به درگاه بانکی پرداخت آنلاین :

پس از دریافت درگاه ، برای اتصال وردپرس به درگاه پرداخت آنلاین شما باید افزونه های آن را نصب کنید ، افزونه های پرداخت آنلاین وردپرس در اینترنت بسیار زیاد هستند و به صورت رایگان و یا غیر رایگان ارائه شده اند ، چنانچه شما از افزونه های فروشگاه ساز استفاده نمی کنید و تنها تمایل دارید در برگه ها ، یا نوشته های خود دکمه پرداخت ایجاد کنید ، می توانید از افزونه Bank mellat استفاده کنید ، برای دانلود این افزونه به این لینک مراجعه نمایید ، البته مسئولیت استفاده از هر افزونه ای به خود شماست ، این افزونه توسط یک سایت ایرانی در سایت وردپرس آپلود شده است و آن را می توانید از سایت اصلی وردپرس دریافت کنید.

سئوکارحرفه ای:مهندس مهدی مژدهی

 

 

Online MarketingSEOTechnologyآموزشآموزش هابهینه سازی سایتبهینه سازی وب سایت seoبهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجوتولید محتواسئوسئوکار حرفه ایسئوکار وب سایتکسب و کار آنلاینوب سایتوبلاگ

آموزشپرداخت اینترنتیدرگاه پرداختسئوسئوسایتسئوکارسئوکار حرفه ایسئوکار حرفه ای سیروتا

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!