سئوی موفق چگونه است؟

images 2020 02 14T054032.055

چهار مورد از ارکان داشتن یک استراتژی سئوی موفق

صاحبان سایت های اینترنتی معمولا نیاز دارند تا زمینه های زیادی را برای بهبود سئوی خود در نظر بگیرند اما چهار مورد از مهمترین زمینه ها ، عبارتند از :

  1. بخش فنی سئو ( Technical SEO ) : در این بخش شما باید به این نکته توجه کنید که محتوای شما ، چگونه توسط موتورهای جست و جو بررسی و فهرست میشوند . در این بخش شما باید تمام موانع موجود در سر راه ربات های گوگل را حذف کنید و مطمئن شوید که دسترسی سایت شما برای این ربات ها ، بدون مشکل باشد .
  2. محتوا و مطالب : محتوای موجود در سایت شما باید از کیفیت فوق العاده ای برخوردار باشد و سعی کند که جوابگوی نیاز های کاربران باشد . محتوای شما باید نهایت ارتباط را با زمینه کاری شما داشته باشد .
  3. سئوی داخلی سایت : در این بخش از سئو ، شما باید به بررسی و بهینه سازی محتوا و کدهای HTML سایت خود بپردازید . برای مثال استفاده از توضیحات متا ، کلمه کلیدی اصلی ، تگ های H1 و H2 و استفاده از برچسب های مناسب ، در این بخش قرار دارند .
  4. سئوی خارجی سایت :  در این زمینه ، شما باید برای سایت خودتان از روش های مختلف به کسب اعتبار بپردازید . تبلیغات در شبکه های اجتماعی و دریافت بک لینک از سایت های اثرگذار ، از نمونه های بارز سئوی خارجی سایت می باشد .

درست است که هر یک از این زمینه ها دارای پیچیدگی های خودش می باشد و حتی برخی از اوقات با سایر زمینه ها ایجاد تداخل میکند اما اگر شما بتوانید نقاط قوت و ضعیف خود را در مواجهه با این زمینه ها مشخص کنید ، میتوانید نهایت استفاده را از مفاهیم بیان شده در مورد آنها ، ببرید .

چگونه‌ سئوی اصولی، سکوی پرتاب تجارت شما می‌شود

گوگل و سایر موتورهای جستجو، الگوریتم‌ها و قوانین خاصی برای رتبه بندی سایت‌ها دارند. این قوانین هر سال به روز می‌شوند تا بهترین و مرتبط‌ترین مطالب را در صدر قرار دهند. با در نظر گرفتن این فیلترها رقابت برای داشتن یک وبسایت موفق سخت‌تر شده است. اگر می‌خواهید یکی از برندگان این رقابت تنگاتنگ باشید، باید از مزایای سئو آگاه شوید و به درستی از آن بهره ببرید.
1- صفحه اول گوگل را از دست ندهید: بیشتر مخاطبان از طریق موتورهای جستجو مانند گوگل وارد سایت‌های مختلف می‌شوند. طبق آمار بیش از 75درصد کاربران روی پیشنهادهای صفحه اول گوگل، کلیک می‌کنند. این آمار اهمیت قرار گرفتن وبسایت در صفحه‌ی اول را به خوبی نشان می‌دهد. سئوی صحیح و اصولی به شما کمک می‌کند در صفحه‌ی اول گوگل حضور داشته باشید و این فرصت فوق‌العاده را از دست ندهید.
2- اعتماد کاربران را جلب کنید: آمار و نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد کاربران به سایت‌های معروف و پرمخاطب اعتماد بیشتری دارند. قرارگرفتن در صفحه اول گوگل یکی از راه‌های جلب اعتماد مخاطبان است. طراحی مناسب سایت و قرار دادن نظرات مثبت سایر کاربران برخی از روش‌هایی است که تیم سئو پیشنهاد می‌دهد تا کاربران به شما اعتماد کنند. فراموش نکنید محصولات شما باید کیفیت بالا و واقعی داشته باشد و روش‌های سئو تنها برای تایید کیفیت به کار می‌روند.
3- با مخاطبان ویژه آشنا شوید: تحلیل مخاطبان به شما کمک می‌کند تا گروه‌های هدف را مشخص کنید. برای پیشرفت در کسب‌وکار، لازم است بدانید محصولتان برای کدام گروه سنی جذاب‌تر است، اهالی کدام منطقه تمایل بیشتری به فعالیت شما نشان می‌دهند، بیشتر کاربرانتان خانم هستند یا آقا، چه تحصیلاتی دارند و… . ده‌ها سوال دیگر که به مخاطب شناسی شما کمک می‌کند. تیم حرفه‌ای سئو با استفاده از نرم افزارها و روش‌های حرفه‌ای، نتایج این تحلیل‌ها را در اختیار شما قرار می‌دهند تا بتوانید آگاهانه، کالا و خدماتتان را به مخاطبان ارائه کنید.
4- از قافله‌ی سئو عقب نمانید: پیش‌تر هم اشاره کردیم که الگوریتم‌ها و قوانین گوگل هرسال تغییر می‌کنند. اصول سئو نیز هم‌پای این تغییرات، به روز می‌شوند تا سایت شما را در بالاترین کیفیت حفظ کنند. از وظایف تیم سئو آگاهی از قوانین جدید و پیاده کردن این قوانین برای شما است.
5- مشکلات سایت را ریشه یابی کنید: همان‌طور که سایت بیمار برای حل مشکلاتش به سئو نیاز دارد. برای درمان این بیماری باید علت آن را شناسایی و راه صحیح درمان را انتخاب کنید. برخی مشکلات مثل دیر لود شدن صفحات و بالا بودن نرخ پرش و … با روش‌های صحیح، به آسانی برطرف می‌شوند.
6- خدمات حرفه‌ ای سئو هزینه نیست: تقریبا می‌توان گفت شما برای خدمات سئو هزینه‌ای پرداخت نمی‌کنید؛ بلکه پول خود را برای کسب درآمد و موفقیت بیش‌تر پس‌انداز می‌کنید و از هدر رفتن سرمایه‌تان جلوگیری می‌کنید. بنابراین دریافت خدمات سئو سایت برای شما یک سرمایه گذاری بلندمدت است که در نهایت سود چند برابری را عایدتان خواهد کرد.
7- از رقبا عقب نمانید: امروزه تمام کسب و کارهای موفق از اهمیت سئو آگاه هستند و از آن بهره می‌برند. شما نیز برای باقی ماندن در کورس رقابت با آن‌ها، به این خدمات نیاز دارید تا جایگاه مناسبی در میان بهترین‌ها داشته باشید.

images 2020 02 14T052848.739

سئوکار حرفه ای:مهندس مهدی مژدهی

SEOآموزش سئوبهینه سازی سایتبهینه سازی وب سایت seoبهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجوسئوسئوکار چیستسئوکار حرفه ایسئوکار وب سایتکسب و کار آنلاینوب سایتوبلاگ

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!