download 76

سئوی منفی چیست و چه تکنیک هایی دارد؟

سئو منفی به مجموعه فعالیت هایی گفته می شود که با هدف کاهش رتبه وبسایت شما در نتایج جستجو صورت می پذیرد. این اقدامات اغلب خارج از سایت شما انجام می شوند (مانند ساخت بک لینک های غیر طبیعی و یا سرقت و پست مجدد محتوای شما). اما در بعضی مواقع هم ممکن است این کار از طریق هک کردن سایت شما و تغییر محتوای آن انجام شود.

سئو منفی در اغلب مواقع توضیحی بر کاهش رتبه ناگهانی سایت شما نمی باشد. قبل از اینکه تصور کنید که شخصی از روی عمد در حال ضربه زدن به رتبه سایت شماست، ابتدا به سایر عوامل موثر بر کاهش رتبه سایت توجه کنید.

انواع تکنیک‌های سئو منفی:

1 – سرازیر کردن هزاران لینک مخرب به سایت شما (Link Farms)

وجود یک یا دو لینک اسپم به رتبه سایت شما ضرر نمی‌زند. دقیقا به همین دلیل اگر کسی بخواهد جایگاه شما را خراب کند، باید هزاران لینک مخرب را به سمت سایت شما روانه کند. به هزاران هزار لینک در اصطلاح مزرعه لینک گفته می‌شود. عموما بیشتر این لینک‌ها از انکر تکست یکسان، عموما نامرتبط و حتی غیر اخلاقی استفاده می‌کنند.

2 – کپی کردن محتوای سایت شما و انتشار آن در وبسایت‌های دیگر

کپی کردن محتوای وبسایت شما و انتشار آن در وبسایت‌های دیگر یکی دیگر از روش‌های سئوی منفی است که می‌تواند به جایگاه شما ضربه بزند. عموما الگوریتم‌های گوگل به طور هوشمندانه می‌تواند محتوای اصلی را از محتوای کپی تشخیص دهد، اما در مواردی هست که خزنده‌های گوگل ابتدا محتوای کپی شده را تشخیص می‌دهند که در این حالت آن محتوا به عنوان محتوای اصلی شناسایی می‌شود و محتوای سایت شما به عنوان کپی.

3 – هک کردن سایت شما

البته که هک کردن یک وبسایت کار چندان راحتی نیست، اما چندان دشوار هم نیست. هکرها با روش‌هایی مانند ریدایرکت کردن صفحات شما، یا ساختن هزاران لینک اسپم می‌توانند سایت شما را هک کنند.

4 – ایجاد بک‌لینک‌هایی با انکرتکست‌های نامرتبط و یا حاوی کلمات کلیدی غیر اخلاقی و غیر قانونی

در این حالت سئوکاران منفی با انکرتکست‌هایی که حاوی کلمات کلیدی غیر اخلاقی و یا غیر قانونی (مثلا قمار، پوکر و …) است، اعتبار سایت شما را پایین می‌آورند.

  • پاک کردن بک‌لینک‌های با کیفیت شما
  • ساختن اکانت‌های فیک با نام کاربری شما و خدشه‌دار کردن اعتبار شما در فضای آنلاین

سئوی منفی چیست و چه تکنیک هایی دارد؟

سئوSEOبهینه سازی سایتبهینه سازی وب سایت seoبهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجوتولید محتواسئوکار حرفه ایسئوکار حرفه ایسئوکار وب سایتوب سایتوبلاگ

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!