اقداماتی را که باعث می شوند صفحه مورد نظر در وب سایت شما از نظر سرعت، امنیت، دسترسی پذیری بهبود پیدا کرده و محتواهای شما نیز برای موتورهای جستجو قابل فهم تر باشند را سئو درون صفحه ای می گویند.

۱۰ عامل موثر سئو درون صفحه 

۱-     قرار دان عنوان یا تگ  Title
تگ title باید حدودا ۹ کلمه ، به اضافه یا منهای سه کلمه باشد. مهمترین اطلاعات از جمله کلمات کلیدی مهم باید در ۷۰ کاراکتر اول (یعنی قبل از جایی که گوگل عبارت را در صفحات خود قطع می کند) باشند.

۲-      Head
سه بخش Title -> Description -> Keywords را با همین ترتیب در head داشته باشید.

۳-     تاثیر کلمات کلیدی یا  Keywords بر رشد بهینه سازی وب
اگرچه گوگل اعلام کرده که تگ کیورد تاثیری در رتبه بندی ندارد ، اما بهتر است همچنان از آن استفاده کنیم. کلمات کلیدی را به ترتیب طولانی ترین به کوتاهترین بچینید.

۴-    تگ توضیحات متا یا  Description
در تگ شرح نیز مهمترین اطلاعات باید در ۱۶۰ کاراکتر اول که در صفحات گوگل نمایش داده می شوند ، ارائه شوند.
توجه: متن Title و Description را کپی هم قرار ندهید!

۵-      تگ های Heading
حتما اولین تگ heading در محتوایتان h1 باشد و تنها یک بار از h1 استفاده کنید. پس از آن نیز به ترتیب و به شکل منطقی از h2 ، h3 و… استفاده کنید.

۶-      تعداد کلمات در صفحه
به طور کلی صفحه با کمتر از ۲۵۰ کلمه توصیه نمی شود. صفحاتی که اطلاعات منتقل می کنند باید حد اقل ۴۵۰ کلمه داشته باشند.

۷-      Alt برای تصاویر
همیشه برای تصاویر یک Alt توصیفی مناسب و حاوی کلمات کلیدی بنویسید. در استفاده از کلمات کلیدی زیاده روی نکنید زیرا به راحتی اسپم شناخته می شوید .

۸-   قراردادن عنوان یا تایتل روی تصاویر

توجه کنید تایتل دادن روی تصاویر با تگ alt یا توضحات متفاوت است

۹-      خط فاصله یا خط زیر در URL
خط زیر یا _ جزو حروف الفبا محسوب می شود و کلمات را جدا نمی کند ، لذا کلمات بی معنی در url ایجاد می کند. خط فاصله یا – جدا کننده ی کلمات است اما استفاده ی زیاد از آن اسپم محسوب می شود.

۱۰-      لینک های صحیح
اگر در فایل های سایتتان لینک ها را کامل نوشته باشید (http://domain.com/page) روبات موتور جستجو هیچ وقت در پیدا کردن مکان صفحه به مشکل نمی خورد. اما اگر از لینک های نسبی (../../page) استفاده کنید ممکن است روبات نتواند سایت را درست جستجو کند.

سئوکار حرفه ای:مهندس مهدی مژدهی

SEOبهینه سازی سایتبهینه سازی وب سایت seoبهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجوخدمات سئوسئوسئوکار حرفه ایسئوکار حرفه ایسئوکار وب سایتوب سایتوبلاگ

بهینه سازی وب سایتسئوسئوسایتسئوکارسئوکار حرفه ایسئوکارحرفه ای سیروتاسئوی درون صفحه

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!