ریدایرکت

ریدایرکت ۳۰۱ جهت انتقال یک صفحه به صفحه دیگر استفاده می شود

یکی از مهمترین کارهایی است که باید در هنگام تغییر آدرس صفحه انجام شود.

هنگامی که آدرس صفحه شما به هر دلیلی تغییر می کند و آدرس قبلی دیگر موجود نیست، از تکنیک ریدایرکت ۳۰۱ به منظور انتقال کاربران و موتورهای جستجو به آدرس جدید استفاده می کنند.

ریدایرکت ۳۰۱ چیست؟

به معنای تغییر آدرس صفحه است.

از این تکنیک برای انتقال کاربران و موتورهای جستجو به آدرس صفحه جدید استفاده می شود.

در هنگامی که آدرس قبلی به هر دلیلی تغییر پیدا کند، استفاده می شود و باعث می شود که تمامی ترافیک آدرس قبلی به URL جدید انتقال پیدا نماید.

برای شما اتفاق افتاده است که URL خاصی را تایپ کرده اید اما ناگهان شاهد تغییر آدرس به یک URL دیگر بوده اید.

این در واقع همان تکنیک ریدایرکت ۳۰۱ است. این تکنیک باعث می شود که تمامی ترافیک سایت قبلی مخصوصا اگر مثبت باشند، به آدرس جدید انتقال پیدا کنند و همچنین باعث هدایت کاربران و موتورهای جستجو به آن می شود.

چرا باید از ریدایرکت ۳۰۱ استفاده کنیم؟

برای اجتماع تمامی لینک های دسترسی به صفحه اصلی سایت،  شما باید یک نوع حالت نوشتن اصلی برای لینک های سایت خود تعیین کنید.

برای دوباره برندسازی شرکت خود با یک URL متفاوت

هدایت ترافیک مستقیم به آدرس صفحه سایت اصلی از چندین دامنه ای دامنه مختلفی که سازمان دارد.

بعضی از برندها، آدرس صفحاتی را که مشابه سایتشان است را خریداری می کنند.

برای مثال آدرس صفحه سایتی به صورت physics.com است، صاحب شرکت اقدام به خرید دامنه با نام physic.com می کند و با استفاده از تکنیک ریدایرکت ۳۰۱،دامین دومی را به اولی انتقال می دهد.

این تکنیک باعث می شود که هویت اصلی شرکت و سازمان پابرجا بماند و تمامی راه های فرعی را که به آدرس های اشتباه منجر می شود را بسته نگه می دارد.

اشتباهاتی که در ریدایرکت ۳۰۱ ممکن است مرتکب شوید؟

تفاوتی بین //:http و http://www قائل نشوید.

همانطور که در بالا بیان کردیم، گوگل فقط یک آدرس دامنه را به عنوان اصلی قبول می کند، برای همین از نظر او بین دو عبارت لینک شده، تفاوت وجود دارد و آن را دو URL مجزا می داند. از آنجا که محتویات این دو لینک یکی است، گوگل آن را کپی شده می داند و جریمه می کند

هیچگاه بدون انجام ریدایرکت ۳۰۱، تمامی محتویات اصلی سایت خود را به دامنه جدید انتقال ندهید. زیرا گوگل آن را مورد خزش قرار می دهد و سریعا متوجه کپی بودن مطالب آن می شود و آنگاه سایت شما را جریمه خواهد کرد.

ینک های قدیمی سایت خود را فراموش نکنید. بعضی از افراد لینک های قدیمی را به جای اینکه با تکنیک ریدایرکت ۳۰۱ به لینک جدید منتقل کنند، یک لینک در سایت قدیمی قرار می دهند و بیان می کنند که آدرس جدید به این سایت منتقل شده است.

اخبار

ریدایرکتریدایرکت301

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *