images 2020 07 27T092250.352

حملات DOS(داس)و DDOS(دیداس) در سئوسایت

DOS ‪(denial-of-service)‬ و DDOS ‪(distributed denial-of-service )‬ حملاتی هستند که در آن نفوذگر با ارسال درخواست‌های زیاد به یک کامپیوتر یا سرور منجر به خارج شدن آن از دسترس می‌گردد.

در حملات Dos نفوذگر از یک سیستم درخواست‌ها را ارسال می‌کند. ولی در حملات DDos که نوعی از حملات از Dos می‌باشد، حملات از طریق چند سیستم صورت می‌گیرد. در این نوع حملات نفوذگر امکان دارد از کامپیوتر شما برای حمله به سیستم دیگری استفاده کند به شکلی که کنترل کامپیوتر شما را به دست گرفته و از آن برای حمله به دیگر سرویس‌ها استفاده میکند.

در کل هدف از هر دو نوع حمله خارج نمودن سرور از دسترس کاربران می‌باشد.

انواع روش‌های DDOS:

این نوع حملات خطرناک، همیشه به این روش انجام نمی‌شود و ممکن است در سطح لایه‌های مختلف شبکه صورت بگیرند. در ادامه چند مدل از این نوع حملات را معرفی می‌کنیم.

حملات حجمی

در حملات حجمی هدف مصرف کردن پهنای باند وب‌سایت است. در این روش حجم زیادی از داده‌ها برای ایجاد ترافیک بالا به سرور هدف ارسال می‌شود.

حملات پروتکل

در این روش هدف مصرف تمام منابع سرور یا منابع سیستم‌های وابسته مثل دیوار آتش است.

حملات لایه‌ی نرم‌افزاری

در این روش مهاجم یک نرم‌افزار یا سیستم‌عامل را هدف قرار می‌دهد. برای مثال ممکن است روی نرم‌افزار‌های مورد استفاده سیستم، باگی ایجاد شود که منابع سرور توسط این نرم‌افزار مصرف گردد.

حملات DOS(داس)و DDOS(دیداس) در سئوسایت

سئوSEOبهینه سازی سایتبهینه سازی وب سایت seoبهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجوتولید محتواسئوکار حرفه ایسئوکار حرفه ایسئوکار وب سایتوب سایتوبلاگ

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!