بهینه سازی تصاویر در سئوسایت

images 2

یکی از پارامترهای تاثیر گذار در سئو سایت سرعت لود آن است. در صورتیکه بهینه سازی تصاویر سایت بدرستی انجام شود این پارامتر بهبود پیدا می کند.رعایت اصول بهینه سازی تصاویر و سئو عکس ها نه تنها باعث افزایش سرعت سایت و صفحات شما می‌شود بلکه می‌تواند باعث افزایش رتبه سایت در گوگل شود.

نقش تصاویر در جذاب کردن یک مقاله غیر قابل انکار است. پس ما همیشه در مطالب خود باید یک یا چند تصویر مرتبط داشته باشیم تا بازدیدکننده بتوانند راحت‌تر با مطلب ما ارتباط برقرار کند.
تصاویر همیشه باید باشند، زیرا؛
 یک تصویر به جذابیت نوشته کمک می‌کند؛
 یک تصویر به جذب بازدید کننده از گوگل کمک خواهد کرد.
 بهینه سازی تصاویر به گرفتن امتیاز بیشتر از لحاظ سئو کمک می‌کند؛
 تصاویر به ماندن بازدیدکنندگان در وب سایت ما کمک می‌کنند؛
بنابراین تصاویر مهم هستند و بهینه سازی تصاویر مهم‌تر.

نکات مهم در بهینه سازی تصویر ها با فرمت مختلف

1. تصویر های SVG

تصویر های SVG را می توان هم با کدهای HTML5 ایجاد کرد که در واقع همان شکل های ذوزنقه ای، مستطیل و غیره است و بعد می توان خروجی بهینه شده آن را از نرم افزارهایی مانند Adobe illustrator نیز به دست آورد. در واقع این نرم افزاری است که می توان با آن تصویر های SVG را تولید کرد و در واقع بین همه طراحان سایت یک نرم افزار محبوب می باشد ولی متاسفانه یک مشکلی دارد و آن این است که فضاهای خالی زیاد و غیرضروری بین کدها ایجاد می کند. این فضاهای خالی مابین کدها باعث افزایش حجم فایل می شود. برای اینکه بتوانید از شر این کدها راحت شوید، یک راه استفاده از نرم افزار Jack Archibald – SVGOMG است.

مطمئنا شما هم اگر از این نرم افزار استفاده کنید، حتما برای بار دوم هم و حتی بیشتر نیز در پروژه های دیگر استفاده خواهید کرد. کاربرد این نرم افزار کاملا راحت است و به راحتی می توانید تصویر ها را درگ و دراپ کنید و حالت شکل واقعی را نیز ایجاد کنید. البته این نرم افزار نیز دارای محدودیت هایی نیز می باشد و آن این است که برای پروژه های بزرگ خیلی کارایی زیادی ندارد وبیشتر برای تولید تصویر های کوچک با حجم کم استفاده می شود.

2. بهینه سازی تصویر های JPG و PNG بدون افت کیفیت آن ها

تصویر های با فرمت JPG و PNG بیشترین نوع فرمت استفاده شده در طراحی صفحات وب می باشند و همچنین توسط بیشتر متخصصان توصیه می شود که از این دو نوع فرمت استفاده کنید. برای بهینه سازی تصویر، ابزارهای زیادی مانند فتوشاپ وجود دارد که می توانید از آن استفاده کنید و لازمه کار این است که حداقل اطلاعاتی نیز باید در این خصوص داشته باشید تا در بهینه کردن اندازه تصویر، کیفیت آن دچار تغییرات منفی نشود.

یکی از سایت هایی که می توانید برای این کار استفاده کنید، وب سایت tinypng.com است. استفاده از این وب سایت خیلی آسان است. تصویر خود را آپلود می کنید. بعد برروی تصویر فرآیند های بهینه سازی به صورت خودکار انجام می شود و در نهایت خروجی آن که یک فایل کم حجم است نیز به شما تحویل داده می شود که به راحتی می توانید آن را دانلود کرده و در وب سایت خود استفاده کنید.

در واقع به جرات می توان گفت که این یکی از بهترین سایت ها برای فشرده سازی تصویر بدون از دست رفتن کیفیت آن می باشد. این سایت برای افرادی که آشنایی لازم و کافی را با فتوشاپ یا وقت کافی برای بهینه کردن هر تصویری را ندارند، کاملا مناسب است. همانطور که می دانید، بهینه بودن تصویر از نظر اندازه، تاثیر بسیار مثبتی در سئو و افزایش رتبه وب سایت خواهد داشت.

3. بهینه سازی تصویر به صورت اتوماتیک در وردپرس

وردپرس یکی از فریم ورک طراحی سایت است که امروزه به دلیل مسائلی مانند راحت بودن کار با آن و امنیت بالا، استفاده از آن رو به گسترش است. وردپرس دارای پلاگین های زیادی است که هر کدام هدف خاصی برای کار خود دارند. یکی از پلاگین هایی که به منظور بهینه سازی تصویر از آن استفاده میشود، پلاگین فشرده سازی تصویر در وردپرس است که می توانید آن را در سایت https://wordpress.org/plugins/tiny-compress-images/ دانلود کنید و بعد از نصب استفاده نمایید. با استفاده از این پلاگین می توانید به راحتی و سریع تر از آن چیزی که فکر می کنید، تصویر های JPG و PNG خود را بهینه نمایید.

همانطور که در بالا بیان کردیم، بهینه بود تصویر ها یکی از عوامل مهم در سئو و رتبه بندی سایت نیز می باشد که باید به آن دقت بسیاری کرد. امروزه دیگر کمتر کسی در طراحی با اصول سئوسایت به از تصویر ها استفاده می کنند و سعی می کنند که کدهای جایگزین آن را به کار ببرند.

download 23

سئوکار حرفه ای:مهندس مهدی مژدهی

SEOآموزش سئوبازاریابی اینترنتیبک لینکبهینه سازی سایتبهینه سازی وب سایت seoبهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجوسئوسئوکار حرفه ایسئوکار وب سایتوب سایت

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!