download 6

5 روش برای بهبود سئو سایت وردپرسی

زمانی که وب‌سایت وردپرسی خود را راه‌اندازی می‌کنید باید بدانید برای موفقیت در زمینه‌کاریتان راهی پر پیچ و خم دارید، برای اینکه بتوانید سریعتر به هدف خود برسید باید از موتورهای جستجو کمک بخواهید، سئو به معنای بهینه‌سازی برای موتورهای جستجو می‌باشد. یک سایت وردپرسی انعطاف بیشتری در زمینه بهینه‌سازی دارد. در این مقاله از وبلاگ هاستینگ ماندگار وب پنج روش برای بهبود سئو سایت وردپرس را به شما آموزش می‌دهیم:

  • کدهای HTML جایگزین کدهای PHP:

زمانی که کدهای php را در قالب وب‌سایت خود قرار می‌دهید، باید بدانید که به ازای هر کد پی‌اچ‌پی یک درخواست به سمت سرور ارسال می‌شود تا اطلاعات را دریافت کند، زمانی که تعداد درخواست‌ها بالا برود بر مدت زمان بارگذاری سایت شما نیز اثر می‌گذارد برای نمونه، شما می‌توانید کدهای HTML را جایگزین کدهای PHP در زمان آدرس‌دهی به فایل‌های جاوا اسکریپت یا تصاویر کنید و تعداد درخواست‌هایتان را تا‌حدودی کم کنید. برای بررسی تعداد درخواست‌ها و زمان آنها می‌توانید از ابزار PINGDOM استفاده کنید.

  • ساختار مناسب لینک‌ها (پیوندهای یکتا):

در سئو اگر محتوا را پادشاه بنامیم، لینک بدون شک ملکه است!!! لینک‌ها امتیازی ویژه‌ای به سایت شما می‌دهند. یک لینک خوب جدا از اینکه باید انکرتکست مناسبی داشته باشد، باید ساختار مناسبی هم داشته باشد. به صورت پیشفرض وردپرس آدرس‌های لینک‌ها را به صورت post_Id قرار می‌دهد که شما باید انرا به نام نوشته تغییر دهید (بهتر است نامک را به صورت انگلیسی و یا فینگلیش وارد کنید).

  • بازتاب‌ها یا PING :

وبلاگ خوبی داری به وبلاگ منم سر بزن، یادتونه؟ جمله‌ای که اسپمرها بارها برای وبلاگ‌هایی که داشتیم میفرستادن برای کسب بازدید و باخبر کردن شما از مطلب جدیدی که گذاشته‌اند، پینگ یا ping هم همینجوره با این تفاوت که اسپم نیست.

به احتمال زیاد bounce rate یکی از فاکتورهای رتبه بندی است. میزان ماندگاری کاربر در سایت به موارد زیادی بستگی دارد که یکی از آنها مطالب مرتبط است. با استفاده از پلاگین related post در وردپرس می‌توانید مطالب مرتبط را نمایش دهید.

  • ثبت نقشه سایت:

محتوای یک نقشه سایت، میزان آدرس و اهمیت یک لینک است که به موتورهای جستجو مطالب مهم را پیشنهاد می‌کند و موتورهای جستجو از طریق یک نقشه سایت می‌توانند لینک‌های مهم  را شناسایی کنند. در وردپرس افزونه‌های سئو مانند All in One Seo , YOAST Seo , google xml sitemap نقشه سایت را برای شما ایجاد می‌کنند، که افزونه xml sitemap دست شما را در تنظیمات نقشه سایت باز می‌گذارد.

seo optimization

بهینه سازی سایتسئووب سایت

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!