بازنویسی یا پارافریز متن چیست؟

اصطلاح پارافریز یا پارافریزینگ Paraphrasing اصطلاحی است که در رابطه با تفسیر دوباره یا بازنویسی عبارات و جملات یک متن به کار می‌رود و به طور کلی به از نو پرداختن با جملات با حفظ محتوای پیشین اشاره دارد.

پارافریز و بازنویسی Paraphrasing چیست؟

پارافریز طبق دیکشنری کمبریج برای تکرار نوشته یا سخن گفته شده‌ای با استفاده از کلمات متفاوت اغلب در شکل طنزآمیز و یا به صورت ساده‌تر و کوتاه‌تر است که معنای اولیه را روشن‌تر می‌سازد؛ تعریف شده است. اصطلاح پارافریز یا پارافریزینگ Paraphrasing اصطلاحی است که در رابطه با تفسیر دوباره یا بازنویسی عبارات و جملات یک متن به کار می‌رود و به طور کلی به از نو پرداختن با جملات با حفظ محتوای پیشین اشاره دارد.

برای آشنایی بیشتر با مفهوم پارافریز کردن یک متن باید این نکته را خاطر نشان کرد که پارافریز کردن یک متن تنها به جملات آن محدود نمی‌شود یا با ایجاد تغییر در هر جمله پیش نمی‌رود؛ بلکه در پارافریز یا بازنویسی متون می‌توان پس از مطالعه و درک کلی از ساختار و محتوای متن، آن را باری دیگر به زبان خود و با ادبیاتی دیگر، اما با حفظ محتوای اصلی خلق کرد. معمولا در پارافریز کردن متون، پارافریزرها یا بازنویسی‌کنندگان دست به تغییر کلمات کلیدی یا بازی با فاعل و مفعول در جملات یا عبارات درون متن می‌زنند. به این صورت که عموما از تکنیک‌هایی نظیر جایگزینی کلمات مترادف و هم معنی، یا بازی و جا‌به‌جایی کلمات در جمله و یا تغییر کامل گرامر متن در بازنویسی متون استفاده می‌کنند.

پارافریز و بازنویسی در جملات و یا یک پاراگراف قابل انجام است. به عنوان مثالی از پارافریز در یک جمله:

.Original: Her life spanned years of incredible change for women

.Paraphrase: Mary lived through an era of liberating reform for women

کاربردهای تکنیک پارافریزینگ 

بازنویسی یا همان پارافریز در واقع تکنیکی محسوب می‌شود که یکی از مهم‌ترین کاربردهایش در جهت رفع سرقت‌های ادبی به کار گرفته می‌شود. اما مسلما کاربردهای دیگری نیز دارد که برای نویسنده و حقوق سایر نویسندگان بسیار حائز اهمیت خواهد بود.

یکی از مزایای پارافریز و بازنویسی تقویت مهارت‌های نویسندگی و تمرین در نوشتن برای نویسنده خواهد بود. به علاوه موجب این می‌شود که زمانی که شخصی به عنوان نویسنده یک متن یا مقاله در حال نگارش است، تمام توجه و انرژی خود را بر این مسئله متمرکز کند که از قوانین تالیف علمی و ادبی پیروی کرده باشد و از سایر متون علمی یا ادبی استقاده ناصحیحی نکرده باشد.

از این جهت تکنیک‌های پارافریزینگ Paraphrasing را می‌توان یکی از راه‌هایی دانست که توسط آن علاوه بر جلوگیری از سرقت‌های ادبی، می‌توان تشابهات بین متنی را بین مقالات تا حد قابل توجهی کاهش داد و در نتیجه از ایرادات وارده به مقالات تحت عنوان کپی برداری‌های ادبی و علمی جلوگیری می‌شود.

معمولا یکی از قوانینی که در پارافریز و بازنویسی متون از آن پیروی می شود این است که اگر در متن بازنویسی شده دارای ۵۰ درصد تشابه یا بیشتر شود، متن یک سرقت ادبی محسوب می‌شود. در نتیجه نویسندگان باید تمام تلاش خود را در اختیار گیرند تا این تشابه‌ها را در متون خود به حداقل برسانند.

  • تاثیر بازنویسی متون بر سئو

از آنجایی که تولید محتوا رکن اساسی در سئو هست و بازنویسی متنون را گوگل به عنوان تولید محتوای یونیک می بیند، تاثیر بازنویسی متون با تولید محتوای یونیک برابر است. با کمترین هزینه تولید انبوه بازنویسی متون انجام دهید تا معجزه آن را در سئو ببینید.

  • افزایش بازدید سایت از طریق بازنویسی متون

وقتی تولید محتوای مستمر داشته باشید، سئو میگیرید، خواننده ها عادت میکنند تا بیایند و محتوای جدید شما را هر روز بخوانند که موجب افزایش بازدید از سایت شما می شود و همچنین باعث می شود تا گوگل به صورت مرتب سایت شما را کرول کند.

  • افزایش فروش از طریق بازنویسی متون

مطمئنا وقتی بازدید از سایت شما بالا برود تاثیر مستقیم بر میزان فروش شما دارد. اعتماد سازی در مشتری را با تولید محتوای مستمر و ارزشی را فراموش نکنید.

بهینه سازی سایتسئو

بازنویسی متنبازنویسی متن وسئوپارافریزپارافریز چیست؟

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!