images 24

 راه های افزایش سرعت سایت:

فعال کردن فشرده سازی

از Gzip در سرور خود استفاده کنید. Gzip یک اپلیکیشن نرم افزاریست که برای فشرده سازی فایل ها و کاهش سایز فایل های جاوا اسکریپت، HTML و CSS های بزرگتر از ۱۵۰ بایت به کار برده می شود.

نرم افزار Gzip را در مورد عکس ها به کار نبرید. در عوض با استفاده از دیگر نرم افزارهای تخصصی پردازش عکس به کاهش حجم عکس ها بپردازید.

مینیفای کردن جاوا اسکریپت، HTML و CSS

با استفاده از بهینه سازی کد های سایت و حذف کاراکترهای اضافی مانند جاهای خالی، ویرگول ها و دیگر موارد می توانید سرعت بارگذاری سایت را افزایش دهید. همچنین کامنتها، فرمت ها و کدهای غیرضروری را حتما پاک کنید. گوگل در این مرد ابزار YUI Compressor را برای فایل های جاوا اسکریپت و CSS پیشنهاد کرده است.

کاهش ریدایرکت ها

هر بار که یک صفحه به صفحه دیگری ریدایرکت می شود، موجب تلف شدن زمان بیشتر از کاربرانی می گردد که منتظر بارگذاری صفحه هستند. به عنوان مثال اگر نسخه موبایلی سایت شما مدل ریدایرکتی به شکل “example.com -> www.example.com -> m.example.com -> m.example.com/home,” داشته باشد، هر یکی از دو ریدایرکت میانی موجب بیشتر شدن زمان بارگذاری می گردد.

فعال کردن کش مرورگر

کش مرورگر می تواند اطلاعات بسیاری از جمله عکس ها، فایل های جاوا اسکریپت و دیگر موارد با ارزش را ذخیره کرده و در مراجعه بعدی کاربر، آنها را صرفا از طریق ذخیره ساز خود، فراخوانی کند. این کار موجب می شود که نیازی به بارگذاری مجدد آنها از وب سایت شما نباشد. از طریق ابزار GTmetrix می توانید وجود قابلیت کش و زمان انقضای آن را بررسی کنید. در بسیاری از مواقع مگر اینکه سایت شما مدام در حال طراحی مجددد است، زمان شش ماه تا یک سال برای بسیاری از فایل های کش زمان مناسبیست. گوگل اطلاعات زیادی را درباره کش وب سایت ها در اینجا ارائه کرده است.

بهبود زمان پاسخگویی سرور

زمان پاسخگویی سرور به عوامل زیادی مانند میزان ترافیک سایت، مقدار منابع مصرفی توسط هر صفحه، نرم افزار سرور شما و مسائل مربوط به هاستینگ بستگی دارد. برای بررسی این قسمت، مواردی مانند کوئری های دیتابیس، مسیریابی های کند و عدم وجود حافظه کافی را بررسی نمایید. زمان بهینه برای پاسخگویی یک سرور ۲۰۰ میلی ثانیه است.

استفاده از شبکه های توزیع محتوا (CDN)

شبکه های توزیع محتوا، شبکه هایی از سرور های مختلف هستند تا بارگذاری محتوای سایت بین آنها تقسیم گردد. به صورت عامیانه تر، یک کپی از سایت شما در چندین سرور مختلف و در چند مکان جغرافیای متفاوت قرار می گیرد تا کاربران با سرعت بیشتری به سایت دسترسی داشته باشند.

بهینه سازی تصاویر

حجم فایل تصاویر را در حد مورد نیاز تهیه کرده و آن ها را در فرمت صحیحی به کار ببرید. فرمت های PNG برای تصاویر با کمتر از ۱۶ رنگ و فرمت JPEG برای عکس ها مناسب تر است. همچنین از فشرده سازی آنها قبل از آپلودشان مطمئن شوید.

با استفاده از تکنیک CSS sprites، آیکون ها و دکمه های پر استفاده را در یک قالب قرار دهید. با استفاده از این تکنیک می توان چندین عکس را در یک عکس بزرگتر ذخیره کرد و همه را یک جا تنها با یک درخواست بارگذاری نمود. سپس برای استفاده از آنها صرفا به مختصات قسمت مورد نظر در عکس بزرگتر اشاره کرد. با استفاده از این تکنیک، تعداد درخواست ها کاهش یافته و این مسئله تاثیر مثبتی بر روی زمان بارگذاری می گذارد.

سئوکار حرفه ای:مهندس مهدی مژدهی

SEOبروزرسانی هابک لینکبهینه سازی سایتبهینه سازی وب سایت seoبهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجوثبت سایتسئوسئوکار چیستسئوکار حرفه ایسئوکار حرفه ایسئوکار وب سایتوب سایتوبلاگ

بهینه سازی وب سایتترافیک سایتسئوسئوسایتسئوکارسئوکار حرفه ایسئوکار حرفه ای سیروتاسرعت سایتسرعت سایت در سئووب سایت

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!