آموزش بهینه سازی پیوندهای یکتا وردپرس برای سئو

backlink

آموزش بهینه سازی پیوندهای یکتا

یکی از مباحث مرتبط با سئو و بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجوگر، پیوندهای یکتا است. در اینجا منظور از پیوندهای یکتا همان آدرس URL صفحات می باشد.
در وردپرس برای بهینه سازی پیوندهای یکتا گزینه های مختلفی وجود دارد، برای اینکه بدانید کدام نوع از پیوند یکتا برای سئو سایت مناسب است، با ما همراه باشید.

تنوع ساختارهای پیوند یکتا در وردپرس

شاید جالب باشد که بدانید، در وردپرس امکان استفاده از ده نوع ساختار پیوند یکتا امکان پذیر است. البته براساس مشاهدات بیشتر وب سایت های وردپرسی از چهار نوع پیوند یکتا که به صورت زیر است استفاده می کنند:

  1. نام نوشته
  2. روز و نام نوشته
  3. دسته و نام نوشته
  4. ماه و نام نوشته

 

نام نوشته

رایج ترین مدل برای آدرس URL صفحات استفاده از نام نوشته است. در این ساختار آدرس صفحات کوتاه و البته خوانا بوده و به خاطر سپاری آن برای کاربران نیز راحت تر خواهد بود. همچنین به دلیل عدم وجود تاریخ در این نوع از ساختار پیوند یکتا می توان از آن برای مقالاتی که تاریخ مصرف ندارند استفاده کرد.

اکثر افراد براین باور هستند که نام نوشته بهترین ساختار برای پیوندهای یکتا است و برای سئو نیز بسیار مناسب است، اما به یاد داشته باشید که هم اکنون اکثر وب سایت های وردپرسی از چنین ساختاری استفاده می کنند، بنابراین این تصور را نداشته باشید که صرفا با انتخاب این گزینه بتوانید نتایج بهتری بگیرید.

حتما بخوانید  آموزش اضافه کردن لینک دسته ها به آدرس URL در وردپرس
آموزش بهینه سازی

آموزش بهینه سازی

روز و نام

این نوع از ساختار پیوندهای یکتا بیشتر برای وب سایت های خبری مورد استفاده قرار می گیرد. در این نوع از ساختار، به ترتیب سال، ماه و روز انتشار صفحه در آدرس URL وجود خواهد داشت.
البته در این نوع ساختار باید مد نظرتان باشد که آدرس صفحات کمی طولانی خواهند شد.

 

دسته بندی و نام نوشته

دسته و نام در سایت هایی که بر اساس دسته ها بنا شده اند، کار بررسی صفحات سایت برای کاربران را آسان می کند. در صورتی که می خواهید از این حالت برای پیوندهای یکتا استفاده کنید، حواستان باشد تا نامک دسته ها را کوتاه وارد کنید.
این نوع ساختار نیز به دلیل وجود کلمات کلیدی در آدرس می تواند برای سئو سایت مناسب باشد و در بیشتر وب سایت ها می توان این نوع از ساختار پیوند یکتا را مشاده کرد.

 

ماه و نام

از دیگر ساختارهای رایج برای پیوند یکتا ماه و نام می باشد که از لحاظ ظاهری شباهت زیادی به روز و نام دارد. در این نوع از ساختار پیوند یکتا ماه و روز انتشار صفحه در آدرس URL وجود خواهد داشت.
البته این نوع ساختار به مراتب رفته رفته جایگاه خود را از دست داده است و دیگر مانند سابق از آن استفاده نمی شود، اما با این وضعیت همچنان از گزینه های موجود در پیشخوان وردپرس است.

حتما بخوانید  افزودن فونت دلخواه به قالب وردپرس

 

ساختار دلخواه

آیا هیچکدام یک از گزینه های موجود نیاز شما را برآورده نمی سازد؟ مشکلی نیست خودتان ساختار دلخواه خود را برای آدرس پیوند یکتا مشخص کنید.
برای مثال یکی از ساختارهای رایج که به صورت دلخواه به وردپرس افزونه می شود حالت زیر است:

/%post_id%/%postname%/

در این نوع از ساختار پیوند یکتا، در ابتدای آدرس صفحات شناسه مربوط به صفحات قرار می گیرد.

 

کدام پیوند یکتا؟

نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که تمام ساختارهای اشاره شده از لحاظ سئو مناسب هستند و انتخاب نهایی به سلیقه شما و کاربری سایت باز می گردد. برای مثال، سایت های خبری بهتر است که از تاریخ در آدرس URL صفحات خود استفاده کنند و سایت های آموزشی برای کوتاه بودن لینک ها تنها نام نوشته را انتخاب کنند.

البته توجه داشته باشید، وارد کردن کلمه کلیدی در آدرس پیوند یکتا از اهمیت بالایی برخوردار است. برای مثال، اگر نام نوشته را انتخاب می کنید، مطمئن شوید که کلمه کلیدی مورد نظر حتما در آدرس صفحه وجود داشته باشد.

آموزش سئو

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!